Něco málo o mě


i když je těžké psát sám o sobě..... zkusím to.

Jmenuji se Aleš Urbanec a přátelé mi říkají Aldo.

V horách se pohybuji více než 35 let a za tu dobu jsem zažil snad všechno, co se tam dá zažít. Neplánované zimní bivaky, laviny, bouřky, krutý mráz i nádherné počasí. Nekonečné výhledy i hustou mlhu. Jasné noci ozářené měsícem i bezednou tmu. Deficit kyslíku z nadmořské výšky i z fyzického výkonu.
Radosti z těžké vylezené linie i krkolomné úniky z nevylezených cest. Záchranné akce kamarádů i mé maličkosti a nakonec i transport vrtulníkem do nemocnice se zlomenými končetinami a půl roku na vozíčku. Zažil jsem dobré i špatné věci. Na ty špatné se rádo zapomíná a ty dobré se snažím uchovat a dále na nich stavět.

Spacáky jsem se začal zaobírat detailněji někdy kolem roku 2005, před jednou větší expedici. Konkrétně na Pik Lenina v Pamíru.  Hledal jsem spacák, který by měl dost velký tepelný výkon, byl kvalitně ušitý  a nestál moc peněz. Narazil jsem na polskou firmu MALACHOWSKI.  Firma s dlouholetou tradici v šití péřových spacáků a oblečení. Velkou výhodou bylo i to, že firma sídlí kousek od mého domova. Krátká návštěva u výrobce, "slovo dalo slovo" a začal jsem zkoušet prodávat jejich výrobky na českém trhu.

Po nějaké době jsem k MALACHOWSKÉMU přidal ještě mladou ambiciózní firmu CUMULUS.
V současné době jsem Vám schopen pomoci s výběrem vhodných spacích pytlů a zatepleného oblečení pro všechny outdoorové aktivity, vč expedic do míst s extrémními klimatickými podmínkami .

.
Při pohledu na můj sortiment se nabízí otázka: „Proč právě polské firmy?“ Důvodů je hned několik.

    Polské peří se řadí k nejkvalitnějším na světě
    Zpracování výrobků je na velmi vysoké úrovni, protože Polsko je textilní gigant
    Mí dodavatelé používají pro své výrobky jen nejkvalitnější značkové materiály.
    Bezproblémový servis pro střední Evropu
    Má dlouholetá zkušenost.


Dneska už vím, proč je peří v outdooru stále nepřekonatelné a kdy je peří výhoda a kdy ne.

Pokud potřebujete poradit, jsem vám k dispozici Kontaktujte  mě nebo zavolejte na tel. číslo 603 360 450

Aleš